Przejdź do treści

Historia Air Liquide

Air Liquide to firma o ponad stuletniej tradycji

Początek

Początki firmy sięgają roku 1902, kiedy 24 akcjonariuszy umożliwiło dwóm założycielom, Georges Claude i Paul Delorme utworzyć spółkę. Ówcześni udziałowcy firmy charakteryzowali się dwoma kluczowymi zaletami: cierpliwością (na pierwszą dywidendę oczekiwali do 1907 roku) oraz lojalnością. Przez pierwsze kilka lat akcjonariusze wspierali młodą spółkę kolejno zwiększając jej kapitał. Air Liquide zastała utworzona i rozrosła się dzięki pierwszej grupie udziałowców, która składała się z rodziny, przyjaciół oraz fachowców.

Blue-chip stock

Od dnia 20 lutego 1913 roku, Air Liquide jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu i stopniowo uznana została jako blue-chip stock (akcje dobrze znanych i osiągających znakomite wyniki przedsiębiorstw). Ale firma nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach - wie, że swoje przetrwanie zawdzięcza udziałowcom, którzy czują się w Air Liquide jak w domu.

Strategia

Strategia Air Liquide skupia się na akcjonariuszach w jednym celu: wzrostu wartości inwestycji udziałowców poprzez długoterminowy znaczący i stały wzrost zysków oraz wysokości dywidendy. Obecnie, ponad 100 lat po założeniu, Air Liquide ma 390 000 indywidualnych udziałowców, którzy posiadają 37% kapitału.

Rozwiń

Kariera w Air Liquide

Zapraszamy do zapoznawania się z głównymi zasadami polityki kadrowej Air Liquide, naszymi wartościami oraz perspektywami kariery zawodowej.

Więcej